Студенцтво проти скорочення держзамовлення

2.666665
Your rating: None Average: 2.7 (3 votes)

Заява студентської профспілки “Пряма дія” 

Днями Міносвіти розіслало ректорам вишів лист із рекомендацією скоротити держзамовлення на 42%. Це означатиме, що десятки тисяч абітурієнтів позбудуться можливості продовжити навчання. Їм буде просто нічим платити. 

Скорочення держзамовлення — черговий крок до комерціалізації освіти і перетворення її на бізнес. Освіту - гарантоване право для кожного - все більше перетворюють на привілей для багатіїв. 

Платити за освіту доведеться не лише випускникам, які цього року вступатимуть у виші. На 10% скоротять бюджетні місця в технікумах і училищах, а це удар по випускникам 9-х класів. 

Решті школярів теж не варто розслаблятись — міністр обіцяє скорочувати видатки і в наступні роки. Звісно, це робитиметься уже відносно цьогорічного, і так суттєво урізаного обсягу фінансування. 

Втілення міністерських планів призведе до масового звільнення викладачів. Україна ризикує втратити сотні фахових педагогів - їм нікого буде навчати. 

Наполягаючи на скороченні набору, Міністерство прикривається демографією. Мовляв, кількість випускників зменшилась майже вдвічі. Однак подібна аргументація не витримує жодної критики. 

Справді, кількість випускників зменшиться на 42%. Проте це не означає, що так само різко на 42% зменшилась потреба у кваліфікованих кадрах - їх кількість не пропорційна демографії. Медики, вчителі, інженери, гуманітарії — всі вони будуть потрібні і в наступні роки. 

Найцікавішим є те, що ліцензія на підготовку студентів залишається на рівні минулого року. Місць в університетах не бракуватиме, але тепер за них доведеться платити. Іншими словами, схема набору лишиться старою, просто бюджетні місця перетворяться на контрактні. 

Немає жодних гарантій, що із покращенням демографічної ситуації уряд поверне попередню кількість бюджетних місць. Досвід показує, що наша влада добре вміє лише розкрадати та обмежувати, а от найменше покращення соціальної сфери доводиться буквально “вибивати”. 

Чиновникам слід затямити: за умови збереження замовлення на рівні 2010 року, у тисяч молодих людей з'явиться шанс отримати спеціальність, про яку вони мріють. Отримати безкоштовно. Це був би той мінімальний крок до справді доступної освіти, яку так голосно декларує держава. 

Незалежна студентська профспілка “Пряма дія” вимагає повного скасування рекомендації Міносвіти щодо скорочення бюджетних місць. Держзамовлення мусить залишитись на колишньому рівні, не менше. 

Ми попереджаємо уряд: якщо рішення не буде переглянуто, профспілка готова піднімати школярів та їх батьків на акції протесту. 

За якісну, вільну та безкоштовну освіту! 
Незалежна студентська профспілка “Пряма дія”

admin's picture
admin adminenko
Offline
Апошняе наведванне: 1 year 4 weeks таму
Joined: 16.09.2010

Новый комментарий

admin's picture
admin adminenko
Offline
Апошняе наведванне: 1 year 4 weeks таму
Joined: 16.09.2010

комментарий

kvitsun's picture
Марина Рябова
Offline
Апошняе наведванне: 8 years 19 weeks таму
Joined: 15.02.2011

А есть какое-нибудь ограничение на количество последних комментариев в блоке "Останні коментарі" ?

admin's picture
admin adminenko
Offline
Апошняе наведванне: 1 year 4 weeks таму
Joined: 16.09.2010

супер пост написал

dima's picture
Дмитро Нечепуренко
Offline
Апошняе наведванне: 7 years 45 weeks таму
Joined: 03.02.2011

Что-то о чем-то что-то.....

dima's picture
Дмитро Нечепуренко
Offline
Апошняе наведванне: 7 years 45 weeks таму
Joined: 03.02.2011

что-то о чем-то