Громадських активістів міліція на Банковій тягала по асфальту

 

Акція протесту 24 травня проти проекту Закону №9073 “Про засади державної мовної політики” під Комітетами Верховної ради делегував декілької активістів ГР "Відсіч" до Апарату Президента з тим, щоб передати Віктору Януковичу звернення такого змісту:

                                                                                                                                                                                                             Президенту України
                                                                                                                                                                                                             Януковичу В.Ф.

Пане Президенте!

Наша делегація прийшла до Вас від імені громадян України, які зараз біля Верховної Ради займаються тим, що мали б робити Ви, як гарант Конституції України, та члени Вашої партії – відстоюють цілісність та стабільність держави.
Звертаємось до Вас з вимогою негайно вплинути на підконтрольну Вам парламентську більшість, аби вона зняла з розгляду розкольницький законопроект Колесніченка-Ківалова “Про засади державної мовної політики”. Сподіваємось на Вашу відповідальність за долю країни, яку Вам довірили мільйони людей.

Учасники акції хотіли зареєструвати заяву для Президента, проте міліція і особи в цівільному завадили їм це зробити. Вони силою виштовхнули активістів від вхідних дверей, били, тягали по асфальту, внаслідок чого, за словами учасника акції Дмитра Карпія, зараз сильно забита рука активістки Катерини ЧЕПУРИ. Охорона неохоче показувала свої посвідчення, а деякі представники взагалі відмовлялась виконувати свій обов’зок - доводити, що вони є представниками правоохоронних органів. Особи в цівільному забороняли відео зйомку активістів. Свій спротив міліція аргументувала тим, що організатори акції за 10 днів до мітингу не попередили про це органи влади. Такі твердження міліції викликали тільки подив в організаторів акції, адже це говорить, представники міліції не знають порядок організції мітингів і з якою метою подається організаторами мирних зібрань заявка. Самі ж ініціатори акції протесту запевнили, що заявку в КМДА надіслали і закликали охорону зателефонувати в Київську міську державну адміністрацію.

Переглянути першу частину  відео 

Переглянути другу частину відео 

Врешті-решт звернення до Президента охорона передала, але зареєструвати в канцелярії не встигли, оскільки завершився робочий день. Частину активістів, які прийшли пізніше до АП не пускала міліція, тому вони зробили акцію перед воротами.

Переглянути третю частину відео

Нагадаємо, ст. 39 Конституції України говорить, Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку – з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей”. Статтю 34 Конституції України гарантує  право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово чи в інший спосіб на свій вибір. Стаття 3 Закону України «Про міліцію» говорить, що діяльність міліції є гласною. Стаття 7 Закону України «Про інформацію», відповідно до якої ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм та джерел одержання інформації, а також статтю 302 Цивільного кодексу України говорить, фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.