Кіровоградський Бюджет 2012: для безпритульних місця не знайшлося!

 

Вже кілька років фахівці громадської організації «Територія успіху» підіймають питання про створення Центру обліку бездомних громадян, якій існує в кожній області, окрім Кіровоградської та Херсонської. Та постійно отримують лише порожні відповіді та відписки. Доки?

Зрозумівши, що просто вести перемовини та доводити місцевій владі, що створення такого центру-це не просто важливо, а для певних осіб-є єдиним рятівних виходом, спеціалісти організації  вирішили перейти до більш рішучих дій.

Як стало відомо, мова про створення такого центру, дійсно йде. А саме, розташувати його планувалося  на території колишнього приймальника-розподільника для осіб, затриманих за бродяжництво, УМВС України в Кіровоградській області, який знаходиться за адресою:м. Кіровоград, вул.. 40-річчя Перемоги, 105.

Але, як відомо, на це потрібні немалі кошти, які треба заздалегідь закладати у бюджет. Більше того,  саме про те, що такі кошти, у розмірі 300 тисяч грн.. заплановано закласти у бюджет на вирішення саме цієї проблеми, громадські діячі дізналися від директора міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Краснокутського ОлегаВолодимировича

Та що ми маємо наразі?

 Переглянувши бюджет на 2012 рік, який прийнято та опубліковано на сайті Кіровоградської міської ради http://kr-rada.gov.ua/decisions/date/?date=2011-12-29 , виявилося що стаття про створення центру для безпритульних громадян відсутня. В чому справа? З таким питання голова громадської організації «Територія успіху», Інга Дуднік, звернулася до міського голови. В листі запитувалася інформація про те, чи передбачені в міському бюджеті кошти для створення соціальних закладів для безпритульних? І якщо так, то в якому обсязі?.

Відповідь надійшла від заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Лариси Миколаївни Андреєвої, в якій вона повідомляє, про те що : «…Виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради надані пропозиції УМВС України в Кіровоградській області щодо шляхів вирішення даного питання. ..».

Весь «гумор» полягає в тому, що губернатор неодноразово давав  доручення вирішити дане питання, що УМВС області ще в жовтні 2011 році  висловило свою готовність передати приміщення за вищезгаданою адресою  в комунальну власність, що пан Краснокутський 10 листопада запевняв громадськість, що питання майже вирішено, що як тільки буде передано приміщення, так відразу будуть використані кошти, в розмірі 300 тис. грн. , закладені в проект бюджету міста на 2012 рік.    

 

«Проблема полягає в тому, що люди, які живуть на вулиці, не в змозі самостійно розв’язати свої проблеми, їм потрібна допомога суспільства. Про це ми говорили не одноразово. Вже більше року  міська влада робить вигляд, по іншому не скажеш, що намагаються розв’язати проблему створення в місті центру для безпритульних. Реальнож ніхто, нічого не хоче робити, нікому з владних кабінетів це не потрібно. Провести форум по створенню креативного міста ми можемо знайти кошти, а допомогти перезимувати сотні городян – ні. Поки папірці мандрують з кабінету в кабінет, поки міська влада розкачається, поки знайдеться людина, яка візьметься за вирішення цієї проблеми, замерзають живі люди. Хіба для міста, бюджет якого складає практично 800 млн. гривень, важко знайти 600 тис. (це менше 0,1% від бюджету) на покупку будівлі та її облаштування для безпритульних? Що називається – було б бажання…», - розповідає п. Інга Дуднік. 

Також, хочеться нагадати, що в вересні 2010 року, самі безпритульні направляли листа до губернатора http://www.fotoinform.net/news/News/V_Kirovograde_lyudi_bez_opredelennogo_mesta_zhitel_stva_obratilis__s_zajаvleniem_k_vlastjаm_(VIDE.html

Та вже 2012 рік, а результатів поки що немає. Отже і цей лист залишився без очікуваного результату.

Невже влада здатна лише займатися балачками та обіцянками? Невже поки держструктури будуть вирішувати, хто має взятися за вирішення цієї проблеми, люди будуть мерзнути та порятунок шукати в теплотрасах? Невже безпритульні нашого міста не такі ж самі люди, як в інших містах? Чому ми не можемо впровадити успішну практику створення соціального центру для безхатченків?

Більше того, громадськість готова допомагати та сприяти в цьому, а наразі закликає «Почуйте нас, та зверніть увагу на проблему!».

Анонимный's picture
Анонимный

buy propecia online no prescription - buy propecia online no prescription

Анонимный's picture
Анонимный
ausrockcnua's picture
Господин ПЖ
Offline
Апошняе наведванне: 6 years 41 weeks таму
Joined: 10.08.2010

Чернігівські бомжі пересиджують морози в притулку. Спеціальний реабілітаційний центр для людей вулиці в місті створили два роки тому. Чернігівська влада виділяла по 264 тис. грн. щороку на лікування, проживання та їжу безхатьків. Та цього року вирішили більше не годувати бомжів. http://www.gorod.cn.ua/news_32457.html