Учителям розкрили секрети успішної роботи шкільного сайту

Протягом двох днів завучі, вчителі та старшокласники шістьох шкіл Луганської, Донецької та Харківської областей розбирали проблемні моменти у створенні та управлінні шкільним сайтом. Вони визначали потреби основних користувачів та зміст сайту, шукали шляхи залучення дітей та їх батьків до роботи сайту, аналізували інтернет-ресурси інших освітніх закладів на наявність сильних та слабких сторін.

Головним наробітком учасників семінару-тренінгу сталирозроблені плани запровадженняорганізаційнихта технічнихзмін на сайтах своїх навчальних закладів. Серед майбутніх кроків: проведення шкільних анкетувань, конкурсів, спільних зібрань та дебатів для мотивуваннядітей, батьків та вчителівдо роботи над сайтом.

«У планах учасників з Рубіжного Луганської області додати до щорічного шкільного конкурсу «Учень року» номінацію «За внесок у розвиток шкільного сайту». Харків’яни з села Нова Чернещина збираються налагодити співпрацю із випускниками-програмістами та студентами-філологами. А учасники з Констянтинівського району Донецької області налаштовані тісніше співпрацювати із місцевими громадськими організаціями, запровадити на сайті за їх допомогою консультування для батьків, вчителів та школярів» –ділиться планами учасників Оксана Дрєпіна,організатор заходу, заступник голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ).

Також у задумах шкільних команд:перейти на зручнішийхостинг, змінити дизайн, систематизувати структуру сайту, зробити інтеграцію із соціальними мережами, удосконалити текстову та графічну наповненість контенту.

Розібратися під час заходу з проблемними моментами учасникам допомагали тренери та експерти СЦГІ, Алуштінської міської громадської організації «Новус» та Луганського обласного центру підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень. Вониконсультуваливчителів з такихпитань як: з чого потрібно починати створення веб-сайту, як правильно структурувати контент, якими віджетами можна наповнити сайт тощо. У нагоді шкільним командам став досвід зарубіжних шкільних сайтів, який був представлений Волонтером Корпусу Миру Ейлін Келлі.

Організатори та учасникидомовилися зустрітися через два місяціта представити оновлені сайти.

Семінар-тренінг є частиною проекту «Укріплюємо зв’язки між школою та громадою» за підтримки програми Малих грантів Корпусу Миру.

Лешукова Ксенія

Контакти:

Оксана Дрепіна

заступник голови Східноукраїнського центру громадських ініціатив

тел. 050 92 34 117

saveschoolsua@gmail.com                                     

totalaction.org.ua

Крыніца: 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив